Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Obecné informace

Obecné informace

Špejchar

Kontaktní informace

OÚ Olbramovice
Olbramovice 158
259 01 Votice
Tel.: 317 812 454
E-mail: podatelna@olbramovice.cz

Informace o obci

Rozloha Obce Olbramovice je 2535 ha a k 1.1.2003 zde žilo 1086 obyvatel. Obec je rozdělena do 15 místních částí - Babice, Dvůr Semtín, Kochnov, Křešice, Mokřany, Olbramovice Městečko, Olbramovice Ves, Podolí, Radotín, Semtín Semtínek, Slavkov, Tomice II, Veselka a Zahradnice.

V obci je Přírodní rezervace Podhrázský rybník. Tato ornitologická lokalita je důležitou zastávkou tažného vodního a bahenního ptactva. Značná část obce se nachází v Přírodním parku Džbány-Žebrák, který byl vyhlášen v roce 1996.

Olbramovice protíná železniční trať Praha - České Budějovice, odbočná trať do Sedlčan, mezinárodní silnice I/3 z Prahy do Tábora a silnice I/18. Tím je zajištěna dobrá dopravní obslužnost vlaky, autobusy i vlastními auty. V obci je základní škola 1. - 5. ročník a mateřská škola.

Známé firmy jsou Strojní traktorová stanice, s.r.o., tiskárna TRIA, Sklady Marilla Příbram, CEVYS, s.r.o., výroba betonářských výrobků Tomice, farma zemědělského družstva NOVA Bystřice, ELKOMP, s.r.o., výroba rozvaděčů, Chlazení - Novák a malé stavební firmy. Máme dostatečnou obchodní síť navštěvovanou i širším okolím. Čtyři restaurace uspokojí občerstvením i náročné.

V obci pracují tři spolky dobrovolných hasičů a to v Olbramovicích, Tomicích, Křešicích. TJ SK Olbramovice má svá družstva v kopané a stolním tenise. V obci ještě působí Svaz tělesně postižených, Český svaz chovatelů a Myslivecké sdružení.

Obec Olbramovice je svou polohou a dostatkem přírodních zajímavostí ideálním místem pro rekreaci a výlety v každé roční době. Územím obce prochází několik dobře značených pěších turistických tras a rovněž zde můžete začít s projížďkou po cykloturistických trasách MIKROREGIONU DŽBÁNY. Svazek obcí MIKROREGION DŽBÁNY byl založen na základě dohody devíti obcí jižní části Středočeského kraje dne 18. ledna 2000. Členy Mikroregionu je sedm obcí (Jankov, Neustupov, Olbramovice, Ratměřice, Vojkov, Vrchotovy Janovice a Zvěstov) a dvě města (Bystřice a Votice).

Příslušnost k úřadům:

Stavební úřad - Votice
Matriční úřad - Votice
Finanční úřad - Votice
Katastrální úřad - Benešov
Pozemkový úřad - Benešov
Celní úřad - Benešov