Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky a kluby > Rodinný klub Džbánek

Rodinný klub Džbánek

   

Na divadlo se sešli místní i přespolní

Olbramovice - Na sto padesát příznivců ochotnického divadla se sešlo v sobotu 3. ledna ve špejcharu v Olbramovicích na představení Kurz efektivního rodičovství, které sehrál divadelní spolek Blaník z Načeradce. Diváci ocenili nejen atmosféru historické budovy špejcharu, ale také profesionální výkony herců a opravdovou divadelní atmosféru.

Hra autorky Šárky Fenykové zavedla diváky do dvou rodin, Povolných a Lípových, které spojuje vzájemné přátelství rodičů i dětí. Rodina Povolných se jednoho dne dozví zprávu, že konečně mohou adoptovat dítě, o které před lety, než se jim podařilo zplodit vlastní děti, žádali. Jolana Povolná je představou miminka přímo nadšena. Vzniklou situaci však odlišné vnímají jak manžel Václav, tak dvojčata Ema a Jiří, kteří začnou dělat vše pro to, aby matku od úmyslu pořídit jim sourozence odradili. Jolana všechny nastražené léčky nakonec prokoukne a vyrazí do protiútoku. Jí sjednaná falešná sociální pracovnice sice dorazí, aby na děti sehrála domluvené divadlo, ale ještě dříve navštíví Povolné skuteční sociální pracovníci, kteří shledají rodinu nepřipravenou nejen na přijetí adoptivního dítěte, ale hodlají Jolaně odebrat i její vlastní děti. Tím končí veškerá legrace a všichni začnou přemýšlet, jak rodinu zachránit. Jolana od záměru adoptovat dítě nakonec definitivně upustí, ale vyjde najevo, že miminko přece jen bude, ale u Lípů.

Herci byli odměněni potleskem diváků a také květinami. Již tradičně jsme o přestávce otevřeli divadelní kavárnu, která nabízela teplé i studené nápoje a sladké i slané občerstvení.

Děkujeme Obci Olbramovice a Obecnímu úřadu Olbramovice, zejména Irče Šopejstalové za spolupráci při přípravě akce.

Také Květě Vecelové, Zlatce Švárové, Irče Ratajové a Martině Doležalové za pomoc s přípravou občerstvení pro diváky.

Děkujeme i vám všem, kteří akce navštěvujete a dáváte jim svou přítomností smysl.

 

Eva Křížková, Michaela Nováková

Rodinný klub Džbánek

 

Popelka zaujala malé i velké

Olbramovice – Poslední únorovou sobotu přilákala děti i dospělé do olbramovického špejcharu pohádka Popelka, kterou sehrál divadelní spolek Netopýr z Týnce nad Sázavou. Tradiční pohádka byla oživena melodickými písničkami. Děti však mohly přijít již hodinu před začátkem představení na malé „divadelní“ tvoření, které se vztahovalo k pohádce o Popelce.

Pro všechny zúčastněné i pro herce jsme připravili malé občerstvení. Děkujeme hercům za zajímavé představení i všem, kteří přišli a užili si příjemnou atmosféru.

Na závěr bychom rády poděkovaly Květě Vecelové za pomoc při přípravě občerstvení.

 

Eva Křížková, Michaela Nováková