Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Knihovna

Otevření Obecní knihovny v Olbramovicích

Výpůjční doba:

pondělí: 14,00 - 18,00
středa: 12,00 - 16,00

Kontakt:

Marie Krausová
Tel: +420 720 118 377

Webové stránky:

www.knihovnavolbramovicich.webk.cz

Dne 12. března 2013 zahájila obnovený provoz Obecní knihovna v Olbramovicích, která je umístěna v areálu mateřské školy. Knihovna byla již delší dobu uzavřena a její část využívána jako kancelář pro pracovníky katastrálního úřadu.

Pro mne, dlouholetou knihovnici, byl stav knihovny značně neuspokojivý. Knihovna byla plná knih, z velké části bohužel zastaralých a poškozených. Po zjištění stavu knihovny jsem o nabídce na tuto práci váhala, ale láska ke knihám zvítězila.

Protože knihy nebyly seřazeny a byly pomíchané, musely jsme je s kolegyněmi z Benešova přebrat a poškozené a zastaralé vyřadit. Dalším důležitým krokem bylo stávající knihy seřadit abecedně, naučné podle vědních oborů a dětské tematicky. Nebyla zde ani žádná evidence knih, proto se musel napsat přírůstkový seznam. Za pomoci kolegyň a kamarádek z okolí jsme všechny knihy obalily do igelitové fólie.

Stále to ale nebylo ono, knihy se leskly jako nové, ale místnosti byly pořád stejně zašlé. I v této situaci pomohl obecní úřad a zásluhou pana starosty operativně nastoupili malíři, hezky barevně vymalovali a natřeli zárubně. Dále knihovnu zútulnily záclony a darované obrazy. Proběhla také výměna regálů, které jsme získali spolu s dětskými stolky a sedačkami z Městské knihovny ve Voticích.

Prvními návštěvníky byly děti z  místní mateřské školy, které přinesly nakreslené obrázky a pomohly tak knihovnu vyzdobit.

V současné době má naše knihovna 1720 knih základního fondu a 300 nových​​ knih půjčených z výměnného fondu Městské knihovny v Benešově. Z časopisů si čtenáři mají možnost vypůjčit  Zahrádkář, Receptář, Praktickou ženu, Epochu, Otazníky historie, 100+1  a pro děti Sluníčko.

Díky podpoře a pomoci starosty Olbramovic pana Pohůnka a kolegyň z Regionálního centra Městské knihovny Benešov, máme v Olbramovicích knihovnu, za kterou se opravdu nemusíme stydět.

Největší odměnou za tuto práci mi jsou spokojení a stále se vracející čtenáři.