Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Aktuality > Parkoviště P+R Olbramovice

Parkoviště P+R OlbramovicePlánované parkoviště P+R v Olbramovicích zařazeno mezi "krajská" záchytná parkoviště P+R. Odkaz na celý článek, který byl zveřejněn na webových stránkách Krajského úřadu Středočeského kraje.

Odkaz:

https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/home/-/blogs/olbramovice-vybuduji-ve-spolupraci-s-krajem-parkoviste-p-r?_33_redirect=https%3A%2F%2Fwww.kr-stredocesky.cz%2Fweb%2Furad%2Fhome%3Fp_p_id%3D33%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-4%26p_p_col_count%3D1

 

Obec Olbramovice na Voticku si na vlastní náklady si nechala zpracovat technickou studii na výstavbu parkoviště P+R v blízkosti tamního nádraží. Ta prokázala, že je toto místo pro vybudování parkoviště vhodné, a lze ho přiřadit k projektům „krajských záchytných parkovišť, které již schválila Rada kraje. Kraj tak bude nově připravovat k vybudování a finanční podpoře z IROP/ITI a vlastních zdrojů celkem 12 záchytných parkovišť.

Olbramovice se tak zařadily k lokalitám, jako jsou Zeleneč-Mstětice, Hostivice, Tuklaty, Čerčany, Rudná, Líbeznice, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Poříčany, Světice, Dubenec a Úvaly, kde se budou krajská záchytná parkoviště budovat. „I tady se jedná o spádové místo pro širší oblast, kde se velké množství lidí nastupuje na vlak. Konkrétně jde o Voticko, kde z Olbramovic hromadně pokračují směrem na Benešov a Prahu, případně opačným směrem do Tábora či Českých Budějovic. Velkou výhodou tohoto místa je i zastavování rychlíků,“ říká radní pro mobilitu Petr Borecký (STAN).

Pozemek, na němž má pozemní parkoviště s kapacitou 181 parkovacího místa vzniknout, je ve vlastnictví obce a díky tomu, že je umístěno v extravilánu, nehrozí zde přetěžování města a jeho obytné zástavby.

„Výše očekávaných nákladů činí 11,19 milionu korun včetně DPH, z toho 70 % nákladů by mělo být hrazeno z dotačního programu IROP/ITI a kraj by projekt spolufinancoval částkou 3,3 miliónu korun,“ závěrem upřesnil radní Petr Borecký. Roční provozní náklady jsou odhadnuty na cca 60 tisíc korun ročně.