Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Odkazy > Akce.cz

Akce.cz


2 Následující

Expozice města Benešova a okolí, Náš pluk

Místo
Malé Náměstí 74, 25601 Benešov
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice města Benešova a okolí (umělecké památky regionu). Expozice Náš pluk vás přenese do světa benešovské vojenské posádky přelomu 19. a 20. století. Zajímavé jsou dobové uniformy našich legionářů na italské, ruské a francouzské frontě za I. světové války, osudy obyčejných vojáků za obou světových válek. Expozice je doplněna četnými řády a vyznamenáními, chladnými i palnými vojenskými zbraněmi.

Více

Malé stálé expozice

Místo
Malé Náměstí 74, 25601 Benešov
Datum konání
Stálá akce
Typ

Česká a slovenská fotografie 19. a 20. století, Česká malba dnes (komorní expozice představuje svým výběrem různá pojetí současné malby), Kresba a grafika osobností českého umění 20. století, Miloslav Chlupáč a současná česká plastika, Český grafický design, Laboratoř barev a tvarů, Vizuální gramotnost.

Více

Sidonius Jiro

Místo
Tyršova 182, 25601 Benešov
Datum konání
Stálá akce
Typ

Prodejní expozice obrazů.

Více

Kraj tónů

Místo
1, Růžkovy Lhotice, 25765 Čechtice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Expozice skla

Místo
Na Kácku 218, 28506 Sázava
Datum konání
Stálá akce
Typ

Mezinárodní sklářské sympózium – International Glass Symposium (IGS) se poprvé konalo v roce 1982. Sklárna Crystalex v Novém Boru pozvala do svých provozů výtvarníky a designéry z celého světa, aby za asistence novoborských sklářů zrealizovali své představy. V Novém Boru se v pravidelných tříletých intervalech scházeli špičkoví sklářští výtvarníci, aby ve spojení se sklářskými řemeslníky v hutích a rafinačních dílnách před očima odborné i laické veřejnosti předvedli své umění. V průběhu let se na těchto sympoziích vystřídaly stovky umělců. Za své existence se toto sklářské sympozium stalo světovým unikátem, prestižní záležitostí a symbolem setkávání, tvůrčí práce a nových možností ve světě skla. Během těchto let vznikl jedinečný soubor prací, který představoval přehled sklářského vývoje moderního skla druhé poloviny 20. století a který ve světě neměl obdoby. Tato unikátní sbírka byla zpřístupněna veřejnosti na zámku Lemberk po jeho rekonstrukci v roce 1992. Sbírka se doplňovala během dalších sympozií. V souvislosti s úpadkem závodu Crystalex se začala hledat řešení pro záchranu celého souboru. O záchranu sbírky se po mnoha peripetiích zasloužila Nadace Josefa Viewegha, která sbírku koupila.

Více
2 Následující